Filmy o nieszczęśliwej miłości

congerdesign / Pixabay

Filmy o nieszczęśliwej miłości są nam potrzebne do tego, aby doświadczać znanych nam albo zupełnie dla nas abstrakcyjnych uczuć. Możliwość utożsamienia się z bohaterami tragicznych historii powoduje, że na czas trwania filmu możemy zupełnie zapomnieć o swoich problemach i przeżyć te wyimaginowane razem z bohaterami.

Narodziny gwiazdy

“Narodziny gwiazdy” z Bradleyem Cooperem i Lady Gagą to film, który odniósł spektakularny sukces i doprowadził do łez miliony widzów na całym świecie. Historia popularnego muzyka, który zmaga się z uzależnieniem od alkoholu oraz młodej, utalentowanej dziewczyny, chwyta za gardło, mimo że stanowi typowo hollywoodzki obraz. Artysta zakochuje się w zdolnej dziewczynie i gwarantuje jej popularność na miarę wielkich możliwości wokalnych, ale sam nie potrafi uporać się ze swoimi demonami. Ich drogi rozchodzą się w przeciwnych kierunkach: ona robi coraz większą karierę, a on kompromituje się pod wpływem alkoholu i coraz mniej przystaje do współczesnej rzeczywistości. W końcu główny bohater popełnia samobójstwo, aby już nigdy więcej nie szkodzić swoim najbliższym. Poza docenionymi przez krytyków rolami, w filmie warto zwrócić uwagę również na doskonałą muzykę skomponowaną przez Bradleya Coopera i Lady Gagę.

Ona

“Ona” to nietypowy film z doskonałym Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Bohater zakończył swój długi związek, a uczucie samotność skłoniło go do nawiązania relacji z nowoczesnym systemem operacyjnym, któremu głosu użyczyła Scarlett Johansson. Mężczyzna uzależnia się od kontaktu z programem o ciepłym głosie, który wskutek działania zaawansowanych algorytmów doskonale wie, czego on potrzebuje. Program jest wrażliwy, dowcipy i inteligentny do tego stopnia, że mężczyzna się w nim zakochuje. Kiedy jednak dociera do niego, że dał się zwieść komputerowemu systemowi, który został stworzony z myślą o zaspokojeniu potrzeb milionów użytkowników cierpiących na samotność, nie może sobie poradzić z tym faktem. Nie pomaga mu w tym świadomość, że ta miłość od początku nie miała żadnych szans na zaistnienie.