Mangi i anime.

djedj / Pixabay

W księgarniach możemy znaleźć bardzo wiele różnych pozycji do czytania. Książki dzielą się na różne rodzaje literackie. Głównie młodzież interesuje się czytaniem komiksów. Jeśli interesujesz się czytaniem komiksów, to wiedz że istnieją ich różne rodzaje.

 

Manga jest to komiks, który zawiera obrazki, dialogi, monologi (w zależności od książki). W jaki sposób czytać takie książki? Czyta się je od prawej do lewej strony. Mangi, to komiksy japońskie, czyli wywodzące się z Japonii. Fani tego rodzaju książek bardzo często również dokonują zakupu różnych akcesoriów związanych z Japonią. Jeśli lubisz Japonię, to z pewnością słyszałeś o mangach. Fani mang bardzo często wyposażają się w specjalne przysmaki oraz napoje, które są bardzo znane w Japonii. W sklepach możemy znaleźć również bardzo często figurki z bohaterami komiksów. Jest to doskonałe urozmaicenie.

 

Anime, to serial czy też film animowany, który został stworzony na podstawie komiksu. Jeśli przeczytałeś komiks i czujesz niedosyt, to wiedz, że na podstawie niektórych komiksów powstają również właśnie takie filmy, czy też seriale animowane. W takim właśnie filmie, czy serialu pokazywane są losy bohaterów danej mangi. Tego typu obrazy są bardzo ciekawym urozmaiceniem, w szczególności gdy jesteśmy wielkimi fanami danej książki. Gdzie kupować komiksy? Komiksy możesz znaleźć w wielu księgarniach internetowych, jak również stacjonarnych. Na rynku istnieją nawet księgarnie, które zajmują się sprzedażą tylko i włącznie komiksów.