Origami – handmade z papieru

padrinan / Pixabay

Obecnie wielu ceni sobie posiadanie produktów hanmade, nawet jeśli to mała ozdoba zrobiona przez kogoś z rodziny. Są cenionymi dodatkami do ciepłych, rodzinnych wnętrz np. do salonów, czy kuchni.

Jedną z popularniejszych form robienia domowych ozdób jest origami. Co to jest origami? Origami to chińska sztuka składania papieru. Oryginalnie przynajmniej. Papier składano bez użycia kleju czy nożyczek – pomijając wycięcie odpowiedniej wielkości karteczek. Obecnie, osobom, którym nie zależy na robieniu tradycyjnych ozdób, a na uzyskaniu oszałamiających wyników, poleca się używanie kleju. Przynajmniej przy niektórych projektach. Najczęściej przy origami modułowym.
Co to jest origami modułowe? Origami modułowe polega na składaniu najpierw modułów – części, które można łączyć i w tej sposób otrzymywać pewne kształty. Większość można po prostu połączyć modułami, jednak obecnie w internecie występują projekty, które składają się z kilku takich części i wymagają użycia kleju. Popularnym motywem origami modułowego jest łabędź.

Istnieje też origami bardziej tradycyjne – składamy jedną karteczkę w pożądany kształt – ptaka, żabki czy kwiatu.