Ryzykantka to bestseller Amandy Quick

Tama66 / Pixabay

Ryzykantka to historia szlachty, gdzie to dziedziczka wielkiego majątku staje się obiektem westchnień hrabiego, który stracił wszystko. Jednak nie chce tego przyznać, stara się cały czas grać i staje się świetnym kompanem dla bogatej, kapryśnej dziewczyny. Kaprysy dziedziczki stają się coraz trudniejsze do przejścia, wyprawia się ona w nocy na wydarzenie, przebiera się za mężczyznę, chce uczestniczyć w grach ryzykownych. Jej ciągłe zabawy, to ryzyko, adrenalina, niewchodzące w maniery działania, które by mogły zupełnie zniszczyć jej reputacje.

W tamtych szlacheckich latach kobietom niedozwolone nosić spodnie, grać, uczestniczyć w hazardzie, czy zachodzić do niemoralnych miejsc.

Jednak fortuna dziedziczki stała się złotym zastrzykiem dla rejonów bardzo biednych, gdzie bieda i brak urodzaju powodowały, że hrabia musiał coś z tym zrobić.

Jednak miłość, małżeństwo z hrabią pomogło uratować szlacheckie ziemie, i odzyskać dobre imię hrabiego.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że Ryzykantka to wspaniała książka, która powinna zagościć w każdej domowej biblioteczce. Bestseller ten pokazuje nieco w inny sposób, że jednak szlachta nie zawsze tryskała moralnym zachowaniem i była wyjątkowo uczciwa.