Endermologia – jak się przygotować?

Pexels / Pixabay

Zabiegi kosmetyczne, które jeszcze nie tak dawno temu dostępne były tylko nielicznym, obecnie są na wyciągnięcie ręki i każdy może z nich skorzystać, poprawiając tym samym swoją urodę. Szczególną popularnością cieszą się zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych, dzięki którym możliwe jest przynajmniej częściowe wymodelowanie sylwetki. Drobne niedoskonałości, choć przeważnie mało zauważalne dla osób postronnych, potrafią być niezwykle uciążliwe i powodują niechęć do rozbierania się na plaży. Już kilka serii zabiegów wystarczy do tego, by na nowo móc cieszyć się swoim wyglądem!

Endermologia co to jest?

Niektórym się wydaje, iż muszą codziennie zmagać się z niedoskonałościami, jakimi obdarzyła ich matka natura. Tymczasem, wystarczy kilka sprawdzonych zabiegów, by nieco wymodelować figurę i nadać jej wymarzone kształty. Jednym ze sposobów, który został sprawdzony już przez wiele pań, jest endermologia, czyli masaż wykonywany pod ciśnieniem. Wykorzystuje się do niego urządzenie ze specjalistycznymi głowicami. Dzięki takiemu zabiegowi można przyspieszyć proces niwelacji tkanki tłuszczowej w organizmie. W połączeniu ze zdrowym sposobem odżywiania i ćwiczeniami fizycznymi będzie to skuteczny sposób na odchudzania i modelowanie sylwetki. Cellulit nie będzie miał żadnych szans! Warto wykorzystać nadarzająca się okazję, aby wreszcie świetnie wyglądać i to jeszcze zanim zostanie ogłoszony start najbliższego sezonu letniego.

Jak się przygotować do endermologii?

W pierwszej kolejności należy dokładnie sprawdzić, czy w miejscach, w których ma być przeprowadzony zabieg, na skórze nie ma żadnych wyprysków, wysypki czy innych uszkodzeń. Naskórek nie może być uszkodzony. Istotne jest także ogólne dobre samopoczucie. Poza tym nie ma szczególnych wytycznych co do przygotowań do zabiegu. Przed samym zabiegiem trzeba jedynie ubrać specjalny strój, pod którym oczywiście można mieć własną bieliznę lub też specjalną bieliznę jednorazową. O szczegółowe wytyczne warto zapytać w gabinecie kosmetycznym.